21 мая, в день празднования Вознесения Господнего и памяти святого апостола и евангелиста Иоанна Богослова, духовенством нашего храма была совершена торжественная Божественная литургия, по окончании которой иереем Владиславом Береговым была произнесена проповедь на тему догматического содержания празднуемого события, личности и трудов св. апостола и евангелиста Иоанна Богослова.

Тропарь Вознесению Господню

глас 4

Вознеслся еси во славе, Христе Боже наш, / радость сотворивый учеником / обетованием Святаго Духа, / извещенным им бывшим благословением, / яко Ты еси Сын Божий, Избавитель мира.

Кондак Вознесению Господню

глас 6

Еже о нас исполнив смотрение,/ и яже на земли соединив небесным,/ вознеслся еси во славе, Христе Боже наш,/ никакоже отлучаяся,/ но пребывая неотступный,/ и вопия любящим Тя:\ Аз есмь с вами и никтоже на вы.