живоносный источник1
 живоносный источник

17 апреля, в день чествования иконы Божией Матери "Живоносный Источник", настоятель нашего храма, протоиерей Алексий Зиновьев и иерей Владислав Береговой совершили торжественное освящение воды по пасхальному чину. По окончании молебна о. Алексий окропил весь храм и собравшихся прихожан новоосвященной святой водой.

икона живоносный источник

Тропарь Божией Матери пред иконой Ее 'Живоносный Источник'

глас 4

Почерпем, человецы,/ цельбы душам и телом молитвою,/ река бо всем предтечет,/ Пречистая Царица Богородица,/ источающи нам чудную воду/ и измывающи сердец черности,/ греховныя струпы очищающи,/ души же освящающи верных// Божественною благодатию.

Кондак Божией Матери пред иконой Ее 'Живоносный Источник'

глас 8

От неистощимыя/ Ты, Источниче богоблагодатный, подаеши ми, точащи, воды/ Твоея благодати,/ приснотекущий паче слова,/ яко бо Слово рождшая паче смысла,/ молютися, ороси мя благодатию, да зову Ти:// радуйся, Водо спасительная.